Jak możesz zapłacić za zakupy? Oto najszybsze sposoby!

Aktualnie wielu ludzi nie nosi przy sobie pieniędzy w formie gotówki. Boją się oni kradzieży, zgubienia oraz wolą korzystać z bardziej wygodnych i praktycznych metod płatności. Na szczęście wiele sklepów i firm udostępnia swoim klientom nowoczesne sposoby umożliwiające płacenie za zakupy. Korzystanie z takich ułatwień jest korzystne dla klientów, którzy mogą sprawić, że ich zakupy będą o wiele szybsze, wygodniejsze i nie będą sprawiały żadnych kłopotów.

 

Szczególnie istotny wpływ na rezygnację ludzi z płatności gotówkowych mają między innymi nowoczesne technologie, takie jak specjalne terminale płatnicze czy też smartfony. Najczęściej młodzi ludzie korzystają z takich rozwiązań w zakresie płatności za zakupy, ale stają się one również coraz bardziej popularne wśród starszych ludzi, którym również zależy na czasie i wygodzie robionych zakupów.

Wygodne płatności zbliżeniowe w sklepach

 

Polskie sklepy są od dawna wyposażone w terminale płatnicze przyjmujące płatności kartą kredytową albo debetową. Najnowocześniejsze urządzenia posiadają specjalne czytniki do płatności zbliżeniowych. W przypadku małych zakupów (zwykle poniżej 50 zł), wystarczy tylko na chwilę przyłożyć kartę do terminalu, aby dokonać płatności. Większe kwoty wymagają podania kodu PIN.

Szybkie oraz wygodne płatności BLIK

 

Warto również wspomnieć o systemie BLIK, który został wprowadzony przez kilka banków działających w Polsce. Wystarczy posiadać telefon komórkowy z aplikacją mobilną banku obsługującego BLIK. Aplikacja taka wyświetla specjalny kod umożliwiający wypłatę z bankomatu lub akceptację transakcji poprzez terminale płatnicze. Jest to szybka i wygodna opcja dla każdego kto nie chce nosić ze sobą karty płatniczej.

Zobacz również  Bankowość internetowa - jak dobrze z niej korzystać? Dowiedz się!

Apple Pay i Google Pay

 

System wprowadzony przez firmę Apple działa podobnie jak BLIK. Najważniejszym jego atutem jest brak konieczności posiadania karty płatniczej. Wystarczy tylko zbliżyć swój telefon do terminalu, aby dokonać transakcji. Konieczna jest również autoryzacja, której metoda zależy od modelu posiadanego urządzenia.

 

Nie należy też zapominać o systemie Google Pay, do którego można dodać karty Visa lub Mastercard wydane przez różne banki. W ten sposób unikamy noszenia wielu kart w portfelach, ponieważ do transakcji będzie nam potrzebny wyłącznie telefon.

Inne metody płatności

 

Oczywiście warto też pamiętać o specjalnych zegarkach czy też silikonowych opaskach, które działają jak karty płatnicze. Są one wydawane przez producentów takich kart, więc można mieć pewność, że są skuteczne i bezpieczne.

 

Na rynku działa mnóstwo instytucji bankowych, które oferują wspomniane wyżej metody szybkich płatności. Znalezienie odpowiedniego banku nie stanowi problemu, ponieważ wystarczy poszukać takich ofert w Internecie, rankingach i porównywarkach produktów bankowych.

 

Oczywiście współczesne terminale płatnicze są przystosowane do wspomnianych wyżej metod. Takie wyposażenie do szybkich płatności znajduje się dzisiaj w praktycznie każdym szanującym się sklepie. Nie powinno więc być żadnych problemów ze znalezieniem takiego nowoczesnego punktu sprzedaży.

Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty/uslugi/terminale-platnicze

Related Posts

Zobacz również  Bankowość internetowa - jak dobrze z niej korzystać? Dowiedz się!
Jak możesz zapłacić za zakupy? Oto najszybsze sposoby!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *